|

Informacje o realizacji projektu partnerskiego KSOW nr 22/2022

Prezentacja produktów tradycyjnych i regionalnych – wizyty studyjne w Małopolsce.

               

 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach II Schematu Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

W dniu 31.05.2022 r., została zawarta umowa nr 22/2022 między Województwem Lubuskim – Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego z siedzibą w Zielonej Górze a Powiatem Żagańskim jako „Partnerem KSOW” na realizację operacji: Prezentacja produktów tradycyjnych i regionalnych – wizyty studyjne w Małopolsce. Operacja realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 Plan operacyjny na lata 2022 – 2023.

 

Celem operacji jest wzrost rozwoju przedsiębiorczości w zakresie wytwarzania produktów regionalnych lub tradycyjnych na obszarach wiejskich na terenie Powiatu Żagańskiego.

 

Efektem końcowym jest przeprowadzenie 1 wyjazdu studyjnego. Planowana liczba uczestników, którzy w wyniku realizacji operacji podniosą swój poziom wiedzy oraz nabędą informacje na temat działalności przedsiębiorstw produkujących towary i produkty regionalne w Małopolsce  – 20 os.

Efektem długofalowym będzie wykorzystanie i zastosowanie zdobytej wiedzy  i informacji na rzecz rozwoju przedsiębiorczości polegającej na produkcji żywności tradycyjnej lub produktu regionalnego na terenie obszarów wiejskich w Powiecie Żagańskim.  Wykorzystanie  dobrych  praktyk w zakresie wytwarzania produktów  regionalnych przyczyni się do utrzymywania  wysokiej jakości  produkowanego towaru, odpowiedniej promocji, która spowoduje wzrost sprzedaży i większej rozpoznawalności produktów regionalnych, produkowanych na terenie Powiatu Żagańskiego. W ramach realizacji operacji zostaną również nawiązane kontakty  pomiędzy różnymi grupami biorącymi  udział w niniejszej  operacji, co może oddziaływać  również  na powstanie  siatki współpracy we własnych środowiskach lokalnych. Wszystkie te działania skierowane na wzmocnienie znaczenia produktu regionalnego sprzyjają, rozwojowi przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. W okresie długofalowym rozwój przedsiębiorczości w zakresie produktów tradycyjnych i regionalnych przyczyni się do powstawania na obszarach wiejskich również działalności pozarolniczych o zróżnicowanym charakterze co zapewni obszarom wiejskim nowe perspektywy rozwoju w  sferach: gospodarczej i społecznej.

Zostań Parterem KSOW na www.ksow.pl

 

Więcej informacji na stronie Partnera.