Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

lubuskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Warsztaty przedświąteczne

27.12.2018

14 grudnia 2018 roku SR KSOW zorganizował i przeprowadził przedświąteczne warsztaty kulinarne - rękodzielnicze. Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Kramska, podzieliło się swym doświadczeniem i umiejętnościami w przygotowywaniu potraw wigilijnych, czy w tworzeniu dekoracji świątecznych.

Tradycyjne przepisy, które stanowią dziedzictwo kulturowe i kulinarne regionu, są przekazywane w KGW od kilku pokoleń. Z uwagi na specyficzny region, jakim jest teren województwa lubuskiego (zamieszkuje go ludność napływowa), potrawy świąteczne są zróżnicowane, z domieszką smaków przywiezionych z kresów, a co za tym idzie są to dania ciekawe i niepowtarzalne. KGW stara się, by wiedza na ten temat „szła dalej w świat”, by nie została zapomniana. Przy zapachu barszczu, pierogów, kutii czy krokietów, uczestnicy tworzyli swoje własne dekoracje na stół świąteczny, stroiki, pakowali prezenty.

Na zakończenie warsztatów, odbyła się wspólna degustacja przygotowanych potraw.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009