Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

lubuskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Podpisanie umów partnerskich KSOW

28.05.2018

W piątek, 25 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego
w Zielonej Górze, odbyło się uroczyste podpisanie umów z Partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na realizację projektów w 2018 roku. Operacje zostały wyłonione w ramach konkursu 2/2018 ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dla partnerów KSOW na wybór operacji w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2018–2019.

Projekty Partnerów KSOW – lokalnych grup działania, ośrodka doradztwa rolniczego, izby rolniczej, organizacji pozarządowych i samorządów, dotyczą wielu aspektów rozwoju obszarów wiejskich począwszy od produkcji ekologicznej, promocji produktów tradycyjnych wysokiej jakości, poprzez pszczelarstwo, wsparcie lokalnych liderów, po aspekty związane
ze wsparcie młodzieży wiejskiej.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Partnerów KSOW, natomiast z ramienia Samorządu Województwa Lubuskiego umowy podpisali Stanisław Tomczyszyn, Wicemarszałek Województwa. - Te wnioski wymagały wielu miesięcy pracy ze strony naszego wydziału, konsultacji z ministerstwem rolnictwa, bo te zasady co roku trochę się zmieniają. Udało nam się jednak doprowadzić temat do finału. Mam nadzieję, że projekty zostaną w tym roku zrealizowane. Chciałbym podkreślić, że powiaty wchodzą bardzo chętnie w tą tematykę, np. powiat gorzowski, który stawia na konferencje dla kobiet, powiat żagański na agroturystykę i sprawy związane z aktywizacją sołtysów. Wspieramy powiatowe święto plonów oraz Debatę Rolną, której organizatorem jest Lubuska Izba Rolnicza. Cieszę się, że dołączyli do nas pszczelarze – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Podpisane zostały 22 umowy. Łączna kwota dotacji to 436 360,17 zł. Środki zostaną wykorzystane na organizację szkoleń, konferencji i wyjazdów studyjnych, których uczestnikami będą mieszkańcy województwa lubuskiego.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009